Loading

News

August 2014

July 2014

June 2014

May 2014

April 2014

March 2014

February 2014

January 2014

Year 2013

Year 2012

Year 2011

Academic Calendar

September 1 to 6

Mid-Term Examination Days (with regular classes)

September 22 to 26

Encoding of Mid-Term Grades

September 27

Feast Day of St. Vincent De Paul
Patron Saint of Adamson University

September 30

Distribution of Computerized Mid-Term Grades

October 13 to 18

Final Examination Days

View All

News - February 2009

AABL Game Schedules

Date Posted: Feb 2, 2009 at 06:35:30 AM


Day 1 (Opening)
February 14 (Saturday)
3:30-5:00
Game 1: IE vs. Greek Gods



Day 2
February 17 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 2: ACM vs. Mighty Sports
8:00-9:30
Game 3: Team Adamson vs. AUDJFI



Day 3
February 19 (Thursday)
6:30-8:00
Game 4 Legalas/Bostik vs. PNP S-5
8:00-9:30 Game 5: EE vs. BA/Educ.

 

Day 4
February 21 (Saturday)
3:00-4:30
Game 6: Greek Gods vs. Team Adamson
4:30-6:00
Game 7: Mighty Sports vs Legalas/Bostik



Day 5
February 24 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 8: EE vs. AUDJFI
8:00-9:30
Game 9: IE vs. BA/Educ.



Day 6
February 26 (Thursday)
6:30-8:00
Game 10: ACM vs. PNP S-5
8:00-9:30
Game 11: Winner of Game 3 vs. Winner of Game 7



Day 7
February 28 (Saturday)
3:00-4:30
Game 12: Defeated at Game 3 vs. Defeated at Game 7
4:30-6:00
Game 13: Winner of Game 2 vs. Winner of Game 8



Day 8
March 3 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 14: Defeated at Game 2 vs. Defeated at Game 8
8:00-9:30
Game 15: Winner of Game 1 vs. Winner of Game 10

 

Day 9
March 5 (Thursday)
6:30-8:00
Game 16: Defeated at Game 1 vs. Defeated at Game 10
8:00-9:30
Game 17: Winner of Game 4 vs. Winner of Game 9



Day 10
March 7 (Saturday)
3:00-4:30
Game 18: Defeated at Game 4 vs. Defeated at Game 9
4:30-6:00
Game 19: Winner of Game 5 vs. Winner of Game 6



Day 11
March 10 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 20: Defeated at Game 5 vs. Defeated at Game 6
8:00-9:30
Game 21: Winner of Game 11 vs. Winner of Game 19



Day 12
March 12 (Thursday)
6:30-8:00
Game 22: Defeated at Game 11 vs. Defeated at Game 19
8:00-9:30
Game 23: Winner of Game 12 vs. Winner of Game 20



Day 13

March 14 (Saturday)
3:00-4:30
Game 24: Defeated at Game 12 vs. Defeated at Game 20
4:30-6:00
Game 25: Winner of Game 13 vs. Winner of Game 17



Day 14
March 17 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 26: Defeated at Game 13 vs. Defeated at Game 17
8:00-9:30
Game 27: Winner of Game 14 vs. Winner of Game 18



Day 15
March 19 (Thursday)
6:30-8:00
Game 28: Defeated at Game 14 vs. Defeated at Game 18
8:00-9:30
Game 29: Winner of Game 15 vs. Winner of Game 16



Day 16
March 21 (Saturday)
3:00-4:30
Game 30: Defeated at Game 15 vs. Defeated at Game 16
4:30-6:00
Game 31: Legalas/Bostik vs. Greek Gods



Day 17
March 24 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 32: Team Adamson vs. PNP S-5
8:00-9:30
Game 33: Mighty Sports vs. BA Educ.



Day 18
March 26 (Thursday)
6:30-8:00
Game 34: IE vs. ACM
8:00-9:30
Game 35: AUDJFI vs.EE



Day 19
March 28 (Saturday)
3:00-4:30
Game 36: ACM vs. Greek Gods
4:30-6:00
Game 37: PNP S-5 vs. Team Adamson



Day 20
March 31 (Tuesday)
6:30-8:00
Game 38: AUDJFI vs. BA/Educ.
8:00-9:30
Game 39: IE vs. Legalas/Bostik



Day 21
April 2 (Thursday)
6:30-8:00
Game 40: EE vs. Mighty Sports



Day 22
April 4 (Saturday)
3:00-4:30
Championship



After 6 Matches, Teams with the Highest Number of Wins will Play for the Championship.

 

Note that all games will be held at the Adamson University Gymnasium.